Wyposażenie wanien z hydromasażem

Kategoria: Blog

wanny hydromasujące

Wanny z hydromasażem przestały być luksusem. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swojej łazience. Nie należy się temu dziwić, gdyż jesteśmy coraz bardziej przepracowani i mamy coraz mniej czasu na wizyty w SPA czy u masażysty. Popularność tych produktów związana jest też z obniżonym przedziałem cenowym tego typu asortymentu. Dzięki temu możemy mieć pod ręką domowe SPA za niewygórowaną cenę. Wanny i kabiny z hydromasażem stają się coraz bardziej dostosowane do tych mniej i bardziej wymagających klientów.

Podstawowe wyposażenie

W najprostszych typach wanien z hydromasażem zainstalowanych jest 6 dysz, które znajdują się na wysokości karku, pleców, nóg i stóp. W skład standardowego wyposażenia wchodzi też: pompa, której moc zawiera się zwykle w przedziale 500-1500 W, sterowanie pneumatyczne, system rozprowadzających wodę rur i węży, podstawowy zestaw dysz. Stelaż i obudowa zazwyczaj również znajdują się w zestawie. Zakup dodatkowych dysz zwiększa cenę produktu. Wydajność masażu zależy jednak nie tylko od ilości dysz ale i od ich rodzaju, wielkości czy rozmieszczenia. Dlatego najlepiej wejść do wanny i przekonać się na jakiej wysokości zainstalowane są w niej dysze. Jeśli standardowe wanny z hydromasażem nie spełniają naszych oczekiwań, możemy je rozbudować czy też zaprojektować własną – klient wybiera materiał, kształt wanny, kolor, rodzaj obudowy, wyposażenie .

Dodatkowe wyposażenie

W odróżnieniu od podstawowego wyposażenia wanien z hydromasażem wodnym, w wannach bardziej zaawansowanych znajdziemy kompresor do wtłaczania powietrza, który połączony jest z podgrzewaczem i ozonatorem. Tego typu hydromasaż opiera się już na działaniu wypychanego pod ciśnieniem powietrza oraz jest bardziej efektywny i intensywny. Dodatkowo możemy do podstawowego wyposażenia wanny dodać m.in. dodatkowe dysze, grzałkę wody,  urządzenia do automatycznego osuszania przewodów i dezynfekcji, matę antypoślizgową, oświetlenie do chromoterapii, system audio, a nawet telewizor. Możemy też dokupić funkcję sauny lub łaźni parowej.