Wybieramy wannę do łazienki

Kategoria: Blog

Wybieramy wannę do łazienki

Wanna w łazience to nie tylko miejsce, w którym dbamy o higienę. Powinna być ona również miejscem relaksu i wypoczynku, a jednocześnie ozdobą naszej łazienki. Wszystko to wiedzą producenci wanien, produkujący wanny narożne, owalne, prostokątne, na nóżkach i osadzone w podłodze, jak również wanny z hydromasażem i zwykłe. Nim przystąpimy do zakupów musimy określić wymiary i przybliżony kształt wanny oraz ustalić kwotę, którą jesteśmy skłonni na nią przeznaczyć. Istotne jest również dodatkowe wyposażenie.

Odpowiedni kształt i wielkość wanny

Wanny zazwyczaj produkowane są z akrylu, czyli materiału o bardzo dużej plastyczności – łatwo go formować w różne kształty. Dlatego zatem można spotkać wanny okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne, asymetryczne, z siedziskami, podłokietnikami, miejscem na kosmetyki… Opcji jest bardzo wiele, a ich wybór zależy od preferencji i oczekiwań klienta oraz oczywiście od zasobności jego portfela. Niezależnie od tego czy wybieramy wannę tradycyjną czy z hydromasażem może być ona zamontowana przy ścianie lub w narożniku. Zdarzają się również modele stojące, które efektownie wyglądają w dużych łazienkach. Wielkość również jest zróżnicowane. Wanny małe nie przekraczają 1,2 m długości, duże natomiast mogą mieć nawet 2,5 m, a zdarzają się również i większe.

Bąbelkowa kąpiel, czyli wanna z hydromasażem

Ciekawym rozwiązaniem do łazienki jest wanna z hydromasażem. Warto w nią zainwestować, ponieważ ma świetny wpływ zarówno na nasze zdrowie, stan skóry, jak i na psychikę. Podczas hydromasażu strumienie wody lub powietrza pod ciśnieniem masują ciało, relaksując i dając poczucie odprężenia. Ponadto wspomagają leczenie chorób serca, krążeniowych oraz problemów ze stawami. Instalacja wodna i kanalizacyjna do wanny z hydromasażem jest podobna do zwykłej. Wymaga ona jednak większego pomieszczenia i dobrze działającej wentylacji. Dzięki temu mamy gwarancję, że skroplona woda nie osiądzie na ścianach i suficie, sprzyjając rozwojowi grzybów. Większe wymagania dotyczą również instalacji elektrycznej.