Czy warto zainwestować w wannę z hydromasażem?

Kategoria: Blog

wanna z hydromasazem

Mimo że wanny z hydromasażem nie należą do najtańszych coraz więcej osób docenia ich właściwości. Tyczy się to już nie tylko posiadaczy dużych łazienek czy pokojów kąpielowych. Dzięki bogatej ofercie wanien każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli nasza łazienka nie jest imponujących rozmiarów. Wanny z hydromasażem wybierane są chętnie dzięki niezwykłym korzyściom wynikającym z kąpieli. Już od starożytności kąpiele i natryski uznawane były za lecznicze. Obecnie we własnej łazience możemy cieszyć się różnymi rodzajami masażu wodnego lub wodno-powietrznego. Należą do nich masaż powietrzny, czyli perełkowy. W tym przypadku ciało masowane jest bąbelkami powietrza, które wydostaje się specjalnymi dyszami. Kolejny typ to masaż wodno-powietrzny polegający na masowaniu ciała wodą, która już w dyszach miesza się z pobieranym z zewnątrz powietrzem. Ostatni typ to najnowocześniejszy masaż ultradźwiękowy.

Lecznicze skutki hydromasażu

Masaż wodny pomaga w zwalczeniu wielu chorób. Oczywiście nie usunie on przyczyn schorzenia, ale jest świetny jako terapia wspomagająca. Hydromasaż ma przede wszystkim wpływ na układ mięśniowy, kostny i krążenia. Jest niezastąpiony w przypadku chorób reumatycznych. Ponadto pozytywnie wpływa na układ nerwowy i odpornościowy. Zabieg taki stosowany jest także w celach pielęgnacyjnych – upiększa, wygładza i nawilża skórę. Warto pamiętać, że efekty kąpieli zależą od temperatury wody, w której bierzemy kąpiel. Zimna kąpiel w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni pobudzi krążenie, przemianę materii i działa przeciwbólowo. Namaczanie się w wodzie o temperaturze obojętnej, czyli około 33-36 stopni uspokoi, rozluźni i zmniejszy napięcie mięśni. Natomiast ciepłe kąpiele działają rozkurczowo i poprawiają pracę układu krążenia.

Montaż wanny z hydromasażem

Posiadanie wanny z hydromasażem niesie za sobą wiele plusów. Kiedy się na nią zdecydujemy konieczny jest odpowiedni fachowiec, który zamontuje wannę w łazience. Musi to być osoba, posiadająca uprawnienia elektryczne, czyli aktualne zaświadczenie kwalifikacyjne z zakresu instalacji elektroenergetycznych i elektrycznych urządzeń napędowych, z dodatkowymi uprawnieniami do pracy kontrolno-pomiarowej. Należy zatroszczyć się, aby podłączenie wanny do sieci elektrycznej było odnotowane w karcie gwarancyjnej.