Wanna zbudowana, wolnostojąca czy z hydromasażem – jaką wannę wybrać

Kategoria: Blog

Wybór wanny do łazienki

Idealnie zaprojektowana łazienka, która jest nie tylko pomieszczeniem, w którym dbamy o higienę, ale również miejscem zażywania relaksujących i odstresowujących kąpieli. Jedną z istotnych decyzji, które mają wpływ na późniejsze użytkowanie łazienki jest zakup odpowiedniej wanny. Na rynku dostępnych jest wiele typów tych urządzeń różniących się od siebie kształtem, typem zabudowy, rozmiarem oraz materiałem, z których są wykonane. Dokonując wyboru wanny, mamy duże pole do popisu. Powinniśmy kierować się naszymi własnymi upodobaniami i preferencjami, ale równie ważne są rozmiary i styl naszej łazienki, które wpływają na wiele parametrów wanny. Wielkość niektórych łazienek pozwala na wybór wanien wolnostojących, w innych konieczny jest montaż zabudowanych. Jeśli mamy takie preferencje i ważne jest dla nas zdrowie można również zdecydować się na wannę z hydromasażem.

Wanny stojące i zabudowane

Wanny stojące są coraz bardziej popularnymi modelami. Sprawdzają się w każdym typie łazienki. Ich niebywałym atutem jest ciekawy, nietuzinkowy wygląd. W zależności od stylu, w którym urządzona jest łazienka, wanny mogą być proste i bez zbędnych ozdób lub wręcz przeciwnie – wystylizowane na vintage przez wyposażenie jej w retro nóżki. Na rynku znajdziemy wanny wolnostojące wykonane z akrylu, konglomeratu lun kompozytu. Wanna taka jest najlepszą opcją jeśli posiadamy dużą i przestronną łazienkę. W mniejszych łazienkach, w których musimy maksymalnie wykorzystać powierzchnię warto zainwestować w wanny zabudowane. Istnieje wiele wariantów takich urządzeń, od wanien kwadratowych przez prostokątne czy trójkątne. Podobnie jak w przypadku wanien wolnostojących i te wykonane są z różnego typu materiałów.

Wanny z hydromasażem

Niezależnie od tego jak duża jest nasza łazienka i czy decydujemy się na wannę wolnostojącą czy zabudowaną, warto zainwestować w wannę z hydromasażem. Urządzenie to jest przeznaczone dla każdego, kto pragnie dbać o swoje zdrowie i układ nerwowy. Hydromasaż od wieków zalecany jest w przypadku schorzeń układu mięśniowego i krążenia. Pomaga również w dolegliwościach kostnych i chorobach reumatycznych.