Jak urządzić funkcjonalny pokój kąpielowy

Kategoria: Blog

Aranżacja pokoju kąpielowego

Pokój kąpielowy to coś więcej niż łazienka, to miejsce domowego relaksu. Dlatego niezwykle ważna jest odpowiednia przestrzeń, jej wystrój odpowiadający naszemu gustowi oraz odpowiednie wyposażenie. Aby pokój mógł spełnić swoje przeznaczenie, musi mieć co najmniej 10 m2.  Urządzenie tego typu łazienki na mniejszej przestrzeni będzie utrudnione, co nie oznacza, że niemożliwe. Pierwszym krokiem do aranżacji pokoju kąpielowego jest określenie stylu, w jakim chcemy go utrzymać. W tym wypadku mamy totalną dowolność. Można postawić na nowoczesność, funkcjonalność lub pójść w zupełnie innym kierunku np. vintage lub glamour. Niezależnie od tego, jaki typ wybierzemy, urządzając pokój kąpielowy warto korzystać z jasnych kolorów, które optycznie powiększą pomieszczenie i będą dobrym tłem dla bardziej ekstrawaganckich mebli.

Ceramika w pokoju kąpielowym

Kiedy ustalimy styl pomieszczenia i wybierzemy odpowiednie kafelki i meble przychodzi czas na najważniejsze, czyli wybór ceramiki łazienkowej. W dużym pomieszczeniu świetnie sprawdzi się wanna wolnostojąca. Najlepiej, aby miała ciekawy kształt i piękną, stylową baterię. Osoby ceniące sobie relaks i dbałość o zdrowie, powinny zainwestować w wannę z hydromasażem. Duży metraż łazienki pozwala na dobranie wanny o takich rozmiarach, jakie sobie tylko wymarzymy. A masaż wodny poprawi nasze zdrowie i kondycję układu nerwowego. Wiele osób decyduje się również na dodatkowy prysznic w pokoju kąpielowym, a nawet instalację sauny fińskiej lub łaźni parowej.

Materiały i kolory użyte w wykończeniu wnętrza

Oprócz ceramiki, która jest bezsprzecznie najważniejszym elementem pokoju kąpielowego, ważne są również materiały i kolory użyte w wykończeniu wnętrza. W tym wypadku ostateczna decyzja zależy od stylu pomieszczenia. W retro salonach kąpielowych znajdziemy beże, pudrowe róże i biele. Miast płytek na podłodze układane są bardzo odporne na wilgoć drewniane deski. Możemy znaleźć w nim piękne stylizowane meble, a nawet fotel. Elementami dopełniającymi jest niebanalne oświetlenie i świece zapachowe.