Serwis wanien z hydromasażem w Warszawie

Kategoria: Blog

serwis wanien

Ponieważ zakupiony produkt ma nam służyć przez długie lata, zwróćmy uwagę nie tylko na jego jakość, ale i na dostępność serwisu oraz części zamiennych.

Przed zakupem

Zakupując wannę z hydromasażem należy zwrócić uwagę  na ofertę serwisową sprzedawcy oraz na bliskość serwisu od miejsca zamieszkania. Jeśli planujemy zakup wanny z hydromasażem czy kabiny prysznicowej w Warszawie, to powinniśmy też wrócić uwagę na to, czy przy montażu sprzedawca oferuje usługi wykwalifikowanego hydraulika z Warszawy. Czy dostępne są u niego części zamienne takie jak pompa czy dysze do wanien z hydromasażem, którymi jesteśmy zainteresowani. Zwróćmy też uwagę na to, czy nie będzie problemu z naprawą systemów niestandardowych, jak system chromoterapii w wannie z hydromasażem. Im bogatszą ofertę serwisową ma sprzedawca, tym spokojniejsi możemy być dokonując u niego zakupu. Możemy mieć pewność, że w razie awarii będzie miał odpowiednie zaplecze specjalistyczne, by służyć nam odpowiednią pomocą. Warto więc zainwestować trochę więcej, by mieć pewność, że dany produkt będzie nam służył przez długie lata, a w razie awarii naprawa wanny z hydromasażem  nie będzie wielkim problemem.

Gwarancja i atesty

Gwarancja udzielana jest na system masażu – rok lub dwa lata, na materiał wanny od pięciu do dziesięciu lat. Ewentualne naprawy powinny być realizowane w terminie do 14 dni roboczych. Pamiętajmy o tym, że gwarancja jest ważna tylko wtedy, gdy widnieje na niej podpis osoby, która ma uprawnienia do montażu wanien z hydromasażem. Warto przed zakupem dopytać, czy taka usługa hydrauliczna jest oferowana przez sprzedawcę.

Zgodnie z przepisami (rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 1999 r., Dz. U. z 2000 r., nr 5, poz. 53) wanny z hydromasażem powinny być oznaczone Znakiem Bezpieczeństwa wydawanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Niektórzy producenci uzyskują dodatkowo Atest Higieniczny PZH.  Zwróćmy uwagę czy zakupywany przez nas produkt posiada tego typu atesty.