Na jakie schorzenia pomaga hydromasaż?

Kategoria: Blog

Wanna z hydromasażem

Hydromasaż to rodzaj masażu, który wykonywany jest za pomocą wody pod specjalnym ciśnienie. Woda wypychana jest ze specjalnych dysz umieszczonych w jacuzzi, wannie czy nawet pod prysznicem. Hydromasaż poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala zachować na dłużej dobrą formę i młodość. Działa również bardzo korzystnie na skórę, usuwając zmęczenie i odprężając. Jeszcze nie tak dawno hydromasaże dostępne były jedynie w sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach i centrach odnowy biologicznej. Współcześnie, aby skorzystać z dobroczynnego działania masażu wodnego wystarczy niewielka łazienka, w której można zamontować wannę z hydromasażem lub specjalny panel prysznicowy, umożliwiający stosowanie masażu wodnego.

Hydromasaż – metoda znana od wieków

Zalety wodnych zabiegów znane były już od starożytności. Swoim pacjentom zalecali je już ojcowie medycyny, czyli Pitagoras i Hipokrates. Rzymianie z kolei bardzo chętnie relaksowali się w łaźniach, które były nie tylko miejscem dbania o higienę. Spotkania taki miały także swój wymiar towarzyski. W XIX wieku leczenie wodą zostało spopularyzowane przez niemieckiego księdza Sebastiana Kneipp. Propagowany przez niego styl życia  polegał przede wszystkim na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych, uprawianiu ćwiczeń fizycznych, zażywaniu ruchu, dbaniu o higienę ciała, a także na równowagę emocjonalną w kontaktach z innymi ludźmi. Świadczy to o tym, że nasi przodkowie doskonale zdawali sobie sprawę jak dobroczynny dla całego organizmu jest masaż wodny.

Masaż wodny w odpowiedzi na wiele schorzeń

Regularne kąpiele z hydromasażem mają dokonały wpływ na całe ciało człowieka. Dzięki swoim relaksacyjnym właściwością pomagają w przypadku silnego stresu, zwiększonego napięcia mięśniowego, obniżonego samopoczucia. To również doskonały sposób na regenerację organizmu po dużym wysiłku. Ponadto zabiegi wodne stosuje się pomocniczo przy takich schorzeniach jak reumatyzm, bóle, sztywnienie i obrzęki stawów, nadciśnienie, niedociśnienie, niedokrwistość kończyn dolnych, choroby układu oddechowego, artretyzm, zapalenie stawów, zaburzenia przemiany materii, bolesne menstruacje. Jak również w przypadku terapii w mózgowym porażeniu dziecięcym czy przepuklinie oponowo-rdzeniowej.