Korzyści płynące z kąpieli w wannie z hydromasażem

Kategoria: Blog

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to luksus, na który obecnie może pozwolić sobie wielu z nas. I dobrze! Ponieważ relaksujący masaż w wannie nie tylko pozwoli się fantastycznie zrelaksować, ale przede wszystkim ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Z masażu wodnego mogą korzystać niemal wszyscy, również dzieci i osoby starsze. Jednakże warto pamiętać, że osoby z chorobami układu krążenia i żylakami powinny uprzednio poradzić się lekarza. Istnieją trzy rodzaje masażu wodnego. Są to masaż wodno-powietrzny, powietrzny, ultradźwiękowy.  Pierwszy typ polega na masowaniu ciała wodą, która w dyszach miesza się z pobieranym z zewnątrz powietrzem. Powietrzny czy perełkowy opiera się na masowaniu ciała bąbelkami powietrza. Masaż ultradźwiękowy jest natomiast uzupełnieniem masażu wodnego i wymaga zamontowania specjalnych dysz. Kupując wannę z hydromasażem warto wiedzieć, jak działa na nasze ciało zażywanie regularnych kąpieli.

Utrzymywanie sprawności fizycznej

Istotnym aspektem jakości życia ludzi jest mobilność. Utrzymanie i promowanie mobilności szczególnie wśród osób starszych jest ważną częścią opieki zdrowotnej. Zanurzenie się w ciepłej wodzie rozluźnia napięcie mięśniowe i uśmierza ból. Co ważne sprawia również, że ciao wydaje się lżejsze – wyporność zmniejsza obciążenie stawów, a ruchy stają się łatwiejsze. Ponadto hydromasaż aktywnie zwiększa korzystny wpływ na mięśnie i stawy. Warto podkreślić również, że tego typu kąpiele uwalniają również endorfiny, będące naturalnym środkiem przeciwbólowym.

Jędrne i piękne ciało

Ciepła kąpiel w wannie z hydromasażem odpręża i relaksuje. Jak zostało wspomniane w trakcie jej trwania spięte mięśnie rozluźniają się, a samopoczucie ulega poprawie. Często, koncentrując się na takich efektach zapominamy, że masaż w wodny świetnie wpływa na naszą skórę.  Zabieg taki zalecany jest choćby osobom, które mają problemy z rozstępami i cellulitem. Masaż poprawia krążenie, przez co komórki skóry są lepiej dotlenione, a sama skóra bardziej promienna i gładka.