Hydromasaż pod prysznicem

Kategoria: Blog

Hydromasaż pod prysznicem

Hydromasaż to rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody. Wydobywa się ona pod ciśnieniem ze specjalnych dysz umieszczonych w wannie lub na panelu zamontowanym w kabinie prysznicowej. Hydromasaż ma bardzo wiele zalet. Wpływa pozytywnie na nasze zdrowie zarówno doraźnie jak i długofalowo. Zabieg regeneruje organizm po wysiłku, poprawia krążenie krwi, odpręża, ułatwia zasypianie, łagodzi zaburzenia przemiany materii. Uderzające w skórę cząsteczki wody sprawiają, że ma ona ładniejszy kolor, rozstępy się zmniejszają i cofają się również objawy celulitu. Masaż wodą zalecany jest również przy niektórych schorzeniach, np. sztywność i bóle w stawach czy problemy z układem oddechowym. Współcześnie dobroczynne skutki masażu wodą poczuć można w naszym domu, niezależnie od tego jak dużą posiadamy łazienkę. W Większych można zainstalować wannę z hydromasażem, w mniejszych panel prysznicowy z podobną funkcją.

Jak zbudowane są panele z hydromasażem

Podstawowym elementem paneli prysznicowych z hydromasażem są dysze umieszczone pośrodku panelu albo w rzędzie symetrycznie po obu stronach. Wytwarzają one jeden lub kilka strumieni wody. W niektórych panelach można regulować dysze, aby ustawić odpowiedni kąt padania wody. Kolejnym elementem jest górna głowica nazywana deszczownicą. Podobnie jak dysze mocowana jest na stałe lub na przegubie, pozwalającym regulować położenia. Następnie mamy baterię, której mechanizm ukryty jest w paneli. Na zewnątrz widoczne są jedynie uchwyty i pokrętła, dzięki którym regulujemy temperaturę i silę strumienia wody. Elementem, który jest taki sam jak w przypadku zwykłych baterii jest słuchawka.

Elementy poprawiające komfort użytkowania

Oprócz wysokiej klasy dyszy z hydromasażem istnieje jeszcze szereg elementów, które zdecydowanie poprawiają komfort kąpieli. Mogą to być półeczki na kosmetyki i przybory kąpielowe, składane siedzisko, które sprawdzi się nie tylko w przypadku osób starszych u niepełnosprawnych, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą wziąć kąpiel w wygodnej pozycji. Ponadto znajdziemy kabiny wyposażone w lustra, oświetlenie, czujniki temperatury, a także odtwarzacz muzyki i wbudowane głośniki. Niektóre posiadają także system do aromaterapii.