Jak eksploatować i serwisować kabiny prysznicowe

Kategoria: Blog

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to wygodne i oszczędne rozwiązanie w naszej łazience, szczególnie jeśli nie należy do największych. Na rynku znajdziemy kilka typów kabin prysznicowych. Dzielimy je ze względu na kształt, sposób otwierania drzwi oraz dostępne funkcje. Istnieją narożne, przyścienne, wnękowe, wolnostojące, wannowe. Ze względu na rodzaj drzwi można rozróżnić otwierane poprzez rozsuwanie, uchylanie, a także kabiny z drzwiami wahadłowymi, harmonijkowymi lub tzw. Walk-in, które całkiem pozbawione są drzwi. Decydując się na zakup kabiny powinniśmy zwrócić także uwagę na materiał z  jakich wykonane są drzwi i ścianki. Można wybrać szkło hartowane lub tworzywa sztuczne – polistyreny lub akryl. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy m.in. kabiny z hydromasażem, z funkcją radia, odbierania telefonów czy masażem stóp.

Czyszczenie kabiny

Niezależnie od typu wybranej kabiny w trakcie jej eksploatacji należy odpowiednio o nią dbać. Dzięki temu posłuży wiele lat i równie długo będzie wyglądała jak nowa. Czyszcząc kabinę, należy używać jedynie łagodnych preparatów praz miękkich ściereczek. Silne detergenty produkowane na bazie rozpuszczalników, acetonu czy alkoholu mogą uszkodzić warstwy ochronne kabiny. Aby na kabinie nie osadzał się kamień po każdej kąpieli należy spłukać ją gorącą a następnie zimną wodą. Po tym zabiegu wycieramy jej wnętrze do sucha. Oczywiście mimo to na szkle może pojawić się delikatny osad. Aby go zmyć warto co kilka dni przemyć wnętrze kabiny wodą z octem.

Konserwacja kabin z hydromasażem

Nieco inaczej przebiega konserwacja kabin z hydromasażem. Podobnie jak modele klasyczne, trzeba je odpowiednio myć i pielęgnować, jednak w tym wypadku mamy do czynienia ze skomplikowanym mechanizmem dysz hydromasujących. Raz na jakiś czas taka kabina powinna zastać sprawdzona przez profesjonalną firmę zajmującą się naprawą i serwisem tego typu sprzętu. Usługi takie świadczy np. firma Martiv.