Domowe SPA – hydromasaż na zdrowie!

Kategoria: Blog

Domowe SPA – hydromasaż na zdrowie!

Od kilku lat domowy kącik SPA jest na wyciągnięcie ręki. Współcześnie w odpowiednio dużej łazience można zainstalować zarówno saunę, jak i wannę z hydromasażem.  Hydromasaż do rodzaj masażu ciała wykonywany za pomocą wody pod odpowiednim ciśnieniem. Woda wydobywa się w takim przypadku ze specjalnych dysz znajdujących się w jacuzzi, wannie, a nawet pod prysznicem.  Hydromasaż jest zbawienny dla naszego organizmu i psychiki. Dzięki niemu możemy cieszyć się lepszym krążeniem i zdrowszymi stawami. Ponadto ma on świetny wpływ na poprawę stanu skóry i zmniejszanie cellulitu.

Dwa słowa o  hydroterapii

Hydroterapia lub inaczej wodolecznictwo to jedna z najstarszych metod leczenia. Wykorzystuje się w niej fizyczne oraz chemiczne właściwości wody w postaci stałej, ciekłej i gazowej. Zalecana jest zarówno osobom zdrowym w celu zwiększenia ogólnej odporności organizmu czy redukcji stresu, jak również dla osób cierpiących na różne schorzenia. Ze względu na dużą różnorodność zabiegów z wykorzystaniem wody i stopnia natężenia dawek bodźca, każdy może dobrać coś dla siebie. Głównymi wskazaniami do hydroterapii są choroby serca, układu krążenia, układu oddechowego, narządów ruchu i narządów rodnych, problemy skórne oraz urazy i bezsenność. Istnieje ponad 120 zabiegów z wykorzystaniem wody. Jednym z najbardziej popularnych i dostępnych niemal  dla każdego jest hydromasaż.

Domowy hydromasaż

Świetnym, zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem do domowej hydroterapii jest wanna z hydromasażem. Wanny ze względu na typ wykonywanego masażu dzielimy na: wanny z masażem wodnym, powietrznym oraz mieszanym wodno-powietrznym. W przypadku masażu wodnego dysze umieszczone są w ściankach wanny, na je oparciu oraz dnie, w miejscu przeznaczonym na stopy. Ten typ rozmieszczenia pozwala na masaż kręgosłupa, stóp. Woda wypływająca z dysz pochodzi z obiegu zamkniętego. W przypadku masażu powietrznego, zwanego też perełkowym, dysze umiejscowione są na dnie wanny, a miast wody, wydobywa się z nich oczyszczone powietrze. Masaż wodno powietrzny natomiast polega na połączeniu masażu wodnego i perełkowego.