Jak dbać o wannę z hydromasażem?

Kategoria: Blog

jacuzzi

Wanna z hydromasażem wymaga częstej pielęgnacji. Regularne dbanie o jej czystość zapewnia jej dłuższe i bezawaryjne użytkowanie. Aby zachowała swój estetyczny wygląd, powinno się ją czyścić co najmniej dwa razy w miesiącu. Czasem nawet co dwa tygodnie, jeśli często korzystamy z wanny.

O czym należy pamiętać przy pielęgnacji wanny z hydromasażem

Po zakupie nie należy czyścić wanny ani na sucho, ani na mokro. Aby ewentualne zabrudzenia odmokły, należy do niej napuścić wody i odczekać parę godzin. Dopiero wtedy można przystąpić do czyszczenia powierzchni. Przy okresowym czyszczeniu wanny należy postępować podobnie. Napełnić wannę wodą do co najmniej 3 cm ponad dysze i dodać środek dezynfekujący. Następnie uruchomić system na co najmniej 15 minut. Potem napełnić ponownie wannę czystą wodą i ponownie opróżnić.  Należy pamiętać o użyciu środków czyszczących, które przeznaczone są specjalnie do wanien. Pamiętając o tych zasadach, będziemy długo cieszyć się wanną wolną od porysowań.

Ważne jest też, by zapobiegać osadzaniu się kamienia oraz osadu w kanalikach oraz przewodach, wanna powinna być regularnie dezynfekowana. Należy pamiętać o wymianie płynu, kiedy jest to niezbędne, jeśli wanna posiada system autodezynfekcji. Wanny z takim systemem same przypominają użytkownikowi o potrzebie dezynfekcji, który polega tylko na naciśnięciu przycisku na panelu sterującym.

Przystępując do ręcznego czyszczenia wanny nie zapominajmy, by odłączyć zasilanie prądu, by uniknąć porażenia.

W przypadku problemów, nie należy samodzielnie naprawiać wanny. Najlepiej skorzystać z serwisu wanien z hydromasażem. Oferowany przez nas profesjonalny serwis wanien z hydromasażem w Warszawie obejmuje takie marki jak: Pomos Austria, Hansa, Saniform czy Cadazzo.

Czego nie robić dezynfekując wannę?

Wanny z hydromasażem nie należy czyścić mocno żrącymi środkami czystości. Niszczy to jej powierzchnię oraz uniemożliwia późniejsze utrzymanie wanny w czystości. Nie używamy też środków typu: proszek do prania, preparatów z kwasem mrówkowym czy amoniakiem. Unikajmy też mleczek do czyszczenia, które zawierają drobinki ścierne. Nie używajmy do szorowania wanny szczotek o szorstkim włosiu. Lepiej po kąpieli użyć miękkiej szmatki, która nie pozostawia włókien i nie powoduje zarysowań. Szmatka taka nasączona podgrzanym octem, pomoże nam pozbyć się osadu wapiennego, tzw. kamienia.