Czyszczenie wanny z hydromasażem

Kategoria: Blog

Wanna z hydromasażem

Wanny z hydromasażem zyskują coraz większą popularność. Zdrowotne działanie masażu wodnego znane są wieków. Nie są w stanie usuwać chorób, jednakże w zdecydowany sposób łagodzą objawy. Sprawdza się głównie w przypadku schorzeń układu krążenia i mięśniowego. Niesie ulgę podczas chorób reumatycznych oraz innych dolegliwości kostnych. Oczywiście hydromasaż jest wskazany nie tylko w przypadku chorób. Działa świetnie również w przypadku dużego stresu i napięć nerwowych, których doświadczamy każdego dnia. Kojące kąpiele złagodzą stres oraz złe samopoczucie. Ponadto masaż wodny pozytywnie wpływa na wygląd skóry – ujędrnia ją, nawilża i poprawia jej ukrwienie. Niestety zdarza się, że nawet najlepszej jakości wanna, ze względu na nieprawidłowe użytkowanie, niezbyt dokładne czyszczenie, czy przez wady fabryczne, ulega uszkodzeniom.

Czyszczenie wanny z hydromasażem

Wanna z hydromasażem jak każde inne urządzenie sanitarne wymaga regularnego mycia i dezynfekcji. Rury w wannie należy dezynfekować przynajmniej raz na dwa miesiące lub co 7-8 kąpieli. Dzięki temu możemy być pewni, że zostanie utrzymana w niej odpowiednia higiena, a co za tym idzie użytkownik zabezpieczony jest przed pleśnią, nalotem grzybiczym czy innymi groźnymi drobnoustrojami. Wannę trzeba zdezynfekować każdorazowo, jeżeli podczas kąpieli korzystamy z środków myjących, które mocno się pienią lub ich konsystencja może doprowadzić do zatykania się odpływów.

Nieregularne czyszczenie wanny

Aby uświadomić sobie, jak ważne jest prawidłowe czyszczenie wanny, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że konstrukcja wanny składa się nie tylko z tego, co widzimy w naszej łazience, ale również z całej instancji hydraulicznej niewidocznej dla naszych oczu. Rurki i dysze, które są jej podstawową częścią są odpowiedzialne za doprowadzanie i odprowadzanie wody. Zatkane będą przyczyny nieprawidłowego działania urządzenia. Długotrwały stan dużego zabrudzenia może prowadzić do całkowitego uszkodzenia mechanizmu. W takim wypadku pozostają nam jedynie usługi profesjonalnej firmy oferującej serwis wanien z hydromasażem. Nieczyszczenie wanny niesie za sobą również inne konsekwencje. Przede wszystkim wspomniane wcześniej rozwijające się grzyby i bakterie będą odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach wydobywający się przy każdym użytkowaniu.